Kadromuz

ARABULUCU ve AVUKAT HÜSEYİN ORKUN ALSULU

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Av. Hüseyin Orkun Alsulu, 2007 yılında İstanbul Barosu’nda avukatlık stajını tamamlamış ve avukatlık görevine başlamıştır.
2009 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Özel Hukuk alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans çalışmaları sırasında araştırma yapmak üzere aldığı burs ile Almanya’da bulunan Bremen Üniversitesi’ne gitmiştir. Bremen Üniversitesi’nde iş hukukunda işe iade davaları ve usulü konusunda çalışma yapmış ve yüksek lisans tezini de İşe İade davaları konusunda hazırlamıştır.

2010 yılında Alsulu&Öztoprak Hukuk Bürosu’nu kurmuş, yerli ve yabancı gerçek ve tüzel kişi müvekkillerine Şirketler ve Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Banka Hukuku, Kentsel Dönüşüm ve Kat Mülkiyeti Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, Borçlar Hukuku, Tüketici Hukuku, İş Hukuku, Aile Hukuk,  Ceza Hukuku alanlarında hukuki hizmet vermeye devam etmektedir.

Almanca ve İngilizce dillerini konuşmaktadır.


AVUKAT BURCU ÖZTOPRAK ALSULU

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Av. Burcu Öztoprak, avukatlık stajı sona erdikten ve bir süre başka hukuk bürolarında çalıştıktan sonra 2012 yılında Alsulu&Öztoprak Hukuk ve Danışmanlık bürosuna katılmıştır.

Pek çok sosyal projede gönüllü çalışmalara katılam Av. Burcu Öztoprak 2011 yılında İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyeliği yapmıştır. Edindiği bilgileri eserlere dönüştüren ve topluma katkı sağlama bilinci ile hareket eden Av. Burcu Öztoprak aynı zamanda Anadolu Yakası isimli internet gazetesinde hukuk ile ilgili köşe yazıları yazmaktadır. Bununla birlikte İstanbul Barosu Aylık Bülteni'nin Nisan 2011 sayısında "Ağır Ağır Çıkacağız Bu Merdivenlerden" isimli deneme yazısı yayımlanmıştır. İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi tarafından yayınlanmış olan "Stajyer Avukatın Hakları ve Yükümlülükleri" isimli kitabın yazarıdır. Bu eserlerinin yanı sıra, pek çok toplantı, televizyon ve radyo programı, panel ve konferansa konuşmacı olarak katılmıştır.

2015 yılında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde Adli Tıp alanında yüksek lisans eğitimine başlamış olup, tez aşamasındadır.

Alsulu&Öztoprak Hukuk Bürosunda müvekkillerine Adli Bilimler, Sağlık Hukuku, İlaç Hukuku, İş Hukuku, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Tüketici Hukuku, Borçlar Hukuku, Şirketler ve Ticaret Hukuku hukuki danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Yabancı dili İngilizce olup, Fransızca ve İspanyolca öğrenmektedir.